еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дирекцијата за заштита и спасување вработува седум лица, плата до 71.980 денари

Дирекцијата за заштита и спасување објави оглас за вработување на седум лица.

Се бараат раководител на одделение за специјализирани услуги со воздухопловите за плата од 71.980  денари, четири пилоти за плата од 62.342 денари и двајца воздухопловни механичари за плата од 36.163 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Халкбанк купи осигурителна компанија

Редакција

Поради притворот на Мијалков и Камчев и Законот за амнестија „висат“ уставните измени: Има потврда за 76 гласа

Редакција

Борба или поттикнување на сива економија: Од денеска плаќање во кеш најмногу до 500 евра

Редакција