еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Директна авионска линија Атина-Скопје-Атина од 1 ноември

Грчката авиокомпанија „Ејџиан“ ќе лета Атина – Скопје – Атина од 1 ноември, а летови ќе има два пати неделно.

На сајтот на компанијата веќе може да се резервираат карти, кои во двата правци изнесуваат околу 100 евра.

Воспоставувањето на директна авионска линија помеѓу Скопје и Атина се најавуваше долго време, односно по премиенувањето на аеродромот „Александар Велики“ во „Меѓународен аеродром Скопје“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грчката авиокомпанија „Ејџијан Ерлајнс“ го повлекла барањето за летови од Атина до Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) На повидок војна меѓу Турција и Русија на тлото на Сирија по загинувањето на 33 турски војници

Редакција

ЗНМ, ССНМ и СЕММ предлагаат даночни олеснувања за онлајн и традционалните медиуми

Редакција

Притвореник во Шутка починал од срцев удар, но постсмртно се покажал позитивен на корона вирусот

Редакција