еМагазин
Image default
Локално

Директор од Демир Хисар вработувал сред избори

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против П.Н.(47) од Демир Хисар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“, информира МВР.

На 13.03.2017 година пријавениот, како директор на Јавното комунално претпријатие „Комуналец“-Демир Хисар, спротивно на Изборниот законик, објавил јавен оглас за прием на еден извршител на работно место „работник за собирање отпад“, по што на 29.03.2017 извршил избор за прием и изготвил решение за распоредување на вработеното лице.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уапсена Бугарка која истерувала „црна магија“ за 700 евра и две златни лири

Редакција

Исчезна 16-годишно момче од Скопје

Никола Осило

(Вознемирувачко видео) Автобус полн со деца за на екскурзија удри коњ во Струмичко

Редакција