еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Директорот на БЈБ, Сашо Тасевски се сретна со папата Франциск во Ватикан

На покана на Жандармскиот корпус на Ватикан, делегација на Министерството за внатрешни работи, предводена од директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски од 16 до 18 април престојува во Ватикан, во склоп на подготовките на посетата на Светиот Отец, папата Франциск на државава, информира МВР.

„Делегацијата на МВР беше примена од неговата светост Папата Франциск, а оствари средба и со. Доменико Џиани, раководител на Дирекцијата за безбедност и цивилна заштита“, соопшти МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Државата се подготвува за историски настан: Централната миса на папата Франциск во Скопје, ќе се одржи на плоштадот

Детали за посетата на папата Франциск во Скопје

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Буџет 2019 година: Владата ќе потроши 3,5 милиони евра на „Скопје 2014“

Никола Осило

(Видео) Дилемите остануваат: Како изгледаше акцијата на МВР во Диво насеље

Никола Осило

Шекеринска, Димитров, Пендаровски и Спасовски „намигнуваат“: Кој ќе биде претседателски кандидат на СДСМ?

Редакција