еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Дисциплинска постапка за две лица вработени во УБК: Пронајдена марихуана кај нив

На 17.09.2019 година околу 18.20 часот на ул.„Козле“ во Скопје, полициски службеници извршиле преглед на лицата В.П.(28) и Д.Г.(26), двајцата од Скопје, вработени во УБК, кои биле со патничко возило „Опел корса“, информираат од МВР.

„При преглед на лицата и возилото била пронајдена и одземена марихуана. Двајцата се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот со соодветен поднесок известено е ОЈО Скопје.

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди против вработените во УБК поведе постапка за утврдување на дисциплинска одговорност“, се вели во соопштението на МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И Белопета во шок: Реномираниот „Скопски џез фестивал“ не доби пари од Министерство за култура

Редакција

Мицкоски до Заев: Колку и да бегаш, ќе те победам на парламентарни избори

Редакција

(Галерија) Винаријата „Стоби“ на Минчо Јорданов го прослави десетиот роденден

Редакција