еМагазин
Image default
ЖИВОТ

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава.

Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела.

Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

До средината на неделата претежно во попладневните часови понекаде ќе има појава на изолирана нестабилност со пороен дожд, грмежи и услови за појава на град, соопшти УХМР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дури 700 илјади луѓе на годишно ниво во светот умираат од инфекции предизвикани од бактерии отпорни на антибиотици

Редакција

Католиците го слават Велигден

Редакција

Монахињите од Рајчица со молитвена литија за помош на сите луѓе кои се погодени со корона вирусот

Редакција