еМагазин
Image default
ЖИВОТ

До понеделник топло, од вторник заладување

До понеделник времето ќе биде топло со слаб до умерен северен ветер со пораст на дневната температура. Веќе во вторник и во среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а поради заладувањето во среда се очекуваат врнежи од снег на планините.

За денеска синоптичарите најавуваат сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 15 до 21 степен.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 19 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Новиот пратеник на СДСМ, Филиповски во најприродно издание: Коњите на Галичник му се голема љубов

Силвана Жежова

Велипеток, најтешкиот ден во годината

Редакција

Capitol Mall и здружението Ајнштајн во мисија да ја подигнат јавната свест за дислексијата

Редакција