еМагазин
Image default
ЖИВОТ

До среда дожд и грмежи, од петок стабилизирање на времето, а за викенд температури и до 36 степени

Управата за хидрометеоролшки работи за попладне најавува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи, повремено засилен ветер и појава на град. Максималната температура ќе се движи од 16 до 26 степени.

Слично време со краткотраен дожд и грмежи се очекува и во Скопје каде максималната температура ќе достигне до 24-тиот степен.

Променливото и нестабилно време ќе се задржи до среда. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи, грмежи и појава на град.

Стабилизирање на времето и значителен пораст на температурата се очекува од петок и за време на викендот кога максималните темепратури ќе се искачат до 36-тиот степен.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео+фото) Претседателот Пендаровски неуморен: Си соши сако кај „Иска и Џељо“, па ја однесе Бети на концерт на Ерос Рамацоти

Никола Осило

(Фото) Министерката Царовска со синчето ги хранеше жирафите во Зоолошка

Редакција

Зошто ја сакаме јагодата?

Редакција