еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Добро бе сите ли работат во СЈО?“: Твитер реакции за тоа дека сопруга на вработен во СЈО и издала боледување на Јанева

Сопругот на докторката која и дала боледување на специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева работел во Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сопруга на вработен во СЈО го издала боледувањето на Јанева

Пред неколку дена медиумите објавија дека и девојката на синот на Јанева работела во СЈО.

Информацијата предизвика реакции на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

360 Степени: Трајно „исчистени“ неколку компјутери во СЈО

Вечер: Заврши вештачењето и на вториот мобилен телефон на Катица Јанева

Од што боледува Катица Јанева и дали е способна да ја врши својата работа?

Што открија одземените мобилни телефони на Катица Јанева

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злосторства како на филм: МВР откри морничави детали за серискиот убиец од Добрејци

Никола Осило

Ќе ги скара ли Гоце Делчев, Македонија и Бугарија?

Редакција

Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски осомничена за „Рекет“

Редакција