еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Додека Петре Шилегов вежба хумор: Крави пасат „ѓубре“ на Водно

Прославата на една година мандат на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов ги разгоре социјалните мрежи, каде скопјани не бираат зборови да укажат на неспособноста на градските власти да се справи со загадувањето и со валканоста на главниот град.

Во таа насока, тие постираа фотографија од Водно на која може да се види како крави „пасат“ отпадоци расфрлани околу врвот на Водно.

Фото:Фејсбук/Игор Алексиќ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопски перверзии: Глутница кучиња, преплашени туристи и прес-дружба на Петре Шилегов

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јадеме канцерогени супи: Високо ниво на арсен во целерот

Редакција

„Урнебесни видеа“: Водици во Валандово, Струга, Тетово, Кратово, Селце, Моришта…

Редакција

(АУДИО) „Експлодирааа“ нови „бомби“ со Црвенковски, Спасовски, Фрчковски, Јанкулоска…

Редакција