еМагазин
Image default
Да помогнеме

Донирај за остварување на еден долгогодишен сон, донирај за Неделка

Неделка Чукчуковска боледува од парализа (Hemiparesis l.dex). За нејзе се собираа средства да се оперира во март годинава, но од јануари следната година следува период на рехабилитација.

„Ви благодарам за тогашната подршка и со надеж дека нема да ме оставите на пола пат кон долгогодишниот сон, а тоа е знаете-да оздравам. Тоа е сон на секој болен човек особено кога знае дека здравјето може да му го смени животот на подобро, а тоа е да најде полесно работа и да не се чуствува отфрлен од средината. Операцијата можам да кажам дека помина успешно, а тоа ќе Ви го докажам набргу во мојата група www.facebook.com/donirajzanedelka при што ќе направам видео пред и потоа па сами ќе се уверите во ова што го кажувам.

Сега почнувам следна фаза, а тоа е собирање средства за рехабилитација која ќе треба да биде реализирана 28.01.2019 во Semmering, Австрија.

Рехабилитацијата ќе трае 12 дена и чини 7.000 евра со патнички трошоци (со придружник).

СЕГА може да донирате и на Т-мобиле со повик на 070/143-454 без префикс и на Вип со повик на следниот број: 077,078/143-464-без префикс или преку трансакциска с-ка“, вели Неделка.

Повеќе инфо на facebook.com/donirajzanedelka.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стефан: Потребни ми се уште 12.000 евра да заминам на операција во Русија

Редакција

Потребни се 3.000 евра за деветгодишната Љупка која боледува од церебрална парализа

Редакција

(Видео) Му требаме на семејството: Деветгодишно девојче се грижи за нејзините, во куќа која се распаѓа

Редакција