еМагазин
Image default
Македонија

Дописникот на британски „Гардијан“ го фотографираше Груевски во Будимпешта

Дописникот на британски „Гардијан“ од Будимпешта, Даниел Нолан го фотографирал поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта, кој избега од Македонија и доби азил во Унгарија.

Фотографијата синоќа беше споделувана на социјалните мрежи, но не беше наведен авторот.

Груевски бил фотографиран од Нолан во центарот на Будимпешта, како чекори кон штанд за автобуски туристички тури „Хоп Он – Хоп Оф“. Фотографијата е направена пред бутикот „Ретрок“ близу метро станицата „Деак Ференц“ и паркот „Ержебет“ во Пешта, односно ноќниот клуб „Аквариум“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Груевски се шета низ Будимпешта?

Фотографијата на Груевски во Будимпешта го „збесна“ Твитер: „Абе каци ти“

Фото: Груевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Колинда и Радев во прв ред со Трамп и Меркел, Иванов во вториот ред на одбележување на стогодишнината од крајот на Првата светска војна

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски стои на располагање за сите детали за истрагата на Антикорупциска

Редакција

Спасовски: Водењето истрага не значи градба на зграда, истрагите нема да ги водиме преку медиумите

Редакција