еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Дожд и засилен ветер за време на празничниот викенд

Во петок и за време на викендот во попладневните часови се најавува облачно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималните температури ќе се движат од 24 до 33 степени. Веќе од понеделник повторно се очекува стабилизирање на времето.

Стабилното и сончево време ќе се задржи уште утре кога ќе дува умерен северен ветер. Утринските температури ќе се движат од 7 до 18 степени, а максималните од 24 до 35 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Огнен Јанески се повлекува од местото главен и одговорен уредник на „ТВ24“

Редакција

Одбиена да прима парична помош за нега: Јана Арсовска за една година поминала две трансплантации на матични клетки и опасни хемотерапии

Редакција

(Фото) Заев подели пакетчиња и книги во Домот за деца без родители „11 Октомври“ и СОС Детско село

Редакција