еМагазин
Image default
Локално

Дождот во Охрид ги извади фекалиите по улиците

Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд вчера го зафати Охрид.

Дождот, кој траеше неколку минути, ги исфрли на површина проблемите со одводот и канализациската мрежа во стариот дел на градот.

При секој посилен дожд канализациската мрежа не може да ја прифати атосферската вода, која избива од шахтите и на површина ги исфрла фекалиите, што и не е некоја глетка, како за мештаните особено за туристите.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државен просветен инспекторал констатирал дека учениците немале намера да го повредат девојчето

Редакција

Ги нападнале во автобус на ЈСП

Никола Осило

Драма во скопско: Полицајци пукале за да се спасат од разулавена толпа селани