еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

„Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели?“, напиша на својот Фејсбук-профил актерот Драган Спасов Дац по скандалот што изби од последната објавена аудио-бомба на која се слуша како Богоевски нарачува наркотици.

Дац е еден од ретките функционери што од морални причини си поднесе оставка од директорското место во театарот откако направи сообраќајка.

Богоевски претходно со огласи по објавената „бомба“ и потврди дека е неговиот глас на снимката, но и дека нарачувал масло од канабис, а не кокаин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Павле Богоевски за аудио-бомбата од Будимпешта: Нарачував масло од канабис, а не кокаин

Од Будимпешта „експлодира“ нова „бомба“

Твитер „полуде“ по снимката со кокаинот: „Илија Громовник е мојот Стево Пендаровски“

Фото:Фејсбук/Драган Спасов Дац

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Синот на Тахир Хани, заменик генерален секретар во Владата и шурнајката на министерот Бектеши се вработија во ЕЛЕМ

Редакција

“Поарно што Хорхе избра пензија наместо враќање на Правен: Твитер го „испраќа“ Иванов

Редакција

Куновска: Каква гаранција од бекство е одземање пасош кога во Србија се влегува со лична карта

Никола Осило