еМагазин
Image default
Локално

Драма во центарот на Прилеп: Тројца вооружени ограбија златарница

Околу 8:30 часот изутрината во центарот на Прилеп се случил вооружен грабеж, кога тројца вооружени напаѓачи насилно влегле во златарницата која е во старата прилепска чаршија, и се заканиле на продавачката и потоа заминале пленот.

Сведоци на разбојништвото биле околните дуќанџии. Полицијата го потврдува настанот, но се уште се прави увид.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Граѓаните се шегуваат дека улицата им личи на „нутела“, додека градоначалникот вози џип

Редакција

МВР поднесе кривични пријави против повеќе членови на навивачки групи

Никола Осило

Нападнале полицајци во Скопје и побегнале

Никола Осило