еМагазин
Image default
Локално

Драма во Прилеп: Четворица нападнале семејство со ножеви и секири

НККР-Прилеп поднесе кривична пријава против Р.А.(19), С.А.(36), С.А.(41) и С.А.(18), сите од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“, инфофмира МВР.

На 08.05.2019 година околу 17,00 часот, во Прилеп на место викано „Три багреми“, пријавените под дејство на алкохол дошле пред куќата на Ф.С.(23) и започнале вербална расправија со него по што со нож, дрва и секири ги нападнале оштетениот, неговиот татко, неговата мајка и двете сестри нанесувајќи им повреди.

Од страна на судија на претходна постапка на пријавените им е одредена мерка притвор во траење од по 30 дена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пријавила дека исчезнала 14-годишната ќерка по два месеци од настанот

Никола Осило

Шилегов: Против комарци се прскало со руски авион стар 90 години

Редакција

Девојка од Свети Николе обвинета за дрски разбојништва: Ограбувала продавачки

Никола Осило