еМагазин
Image default
Локално

Драма во Расадник: Случајни минувачи спречиле грабеж во маркет

На 24.01.2018 година околу 15.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет до спортската сала „Расадник“ лицето В.П.(37) од Скопје земало неколку прехранбени продукти и  се обидело да избега, информира МВР.

Вработената го забележала и се обидела да го спречи, но тој ја удрил и почнал да бега, но бил спречен од случајни минувачи и задржан. По целосно документирање на случајот, против В.П. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма во Гевгелија: Ја нападнал поранешната сопруга и се заканувал на семејството

Жител на Визбегово се шетал со 600 куршуми

Тешко повреден малолетен пешак при судар на „Пасат“ и „Мерцедес“ во Скопје

Никола Осило