еМагазин
Image default
Локално

Драма во Штип: Се обидел да ги прегази со „Ауди“

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“ и против П.А.(34), Ѓ.И.(30) и М.В.(40), сите од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информира МВР.

На 19.08.2018 година околу 00,20 часот во Штип, на улицата „Кирил и Методиј“ во кафе бар првопријавениот, под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред и мир, по што настанала вербална расправија и физичка пресметка помеѓу истиот и второпријавениот, кој е сопственик на објектот. По ова, истите излегле надвор од објектот, каде првопријавениот, управувајќи возило „Ауди А6“, се обидел да го прегази второпријавениот и уште две други лица, при што им нанел телесни повреди. Потоа второ, трето и четвртопријавениот започнале да го оштетуваат наведеното возило, во кое имало уште еден сопатник и физички го нападнале првопријавениот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со возило „искривил“ бандера на улица Јордан Мијалков

Никола Осило

Град Скопје секој ден со 100 евра ќе наградува фотографија, видео или гиф од седење дома

Редакција

Почина пожарникар при гаснење на пожар во Скопје

Никола Осило