еМагазин
Image default
Локално

Драма во трговски центар во Тетово: Украле облека и го нападнале обезбедувањето

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Ф.(18) од село Кондово, скопско,, О.Р.(30) од село Матка, скопско и против О.Р.(18) од село Копаница, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојничка кражба’’ и против З.И. (18) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично деко „прикривање“, информира МВР.

На 15.02.2019 околу 20.50 часот во бутик во трговски центар во Тетово прво, второ и трето пријавените одзеле текстилна стока и се дале во бегство. На излезот од трговскиот центар, вработен во агенција за обезбедување се обидел да ги спречи, но тие физички го нападнале и побегнале.

На 01.03.2019, при претрес во домот на четвртопријавениот, била пронајдена текстилната стока која потекнува од кривичното дело, по што била вратена во бутикот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општина Центар не се откажува од мораториумот за градба

Редакција

Прегазил двајца пешаци во Струмица и побегнал

Редакција

(Видео) МВР откри лабораторија за производство на марихуана во Булачани

Редакција