еМагазин
Image default
Бизнис

Драстично намален прометот на Македонската берза

Македонската берза го објави билтенот за јуни, годинава во кој може да се забележи дека вкупниот промет на берзата изнесувал 373 милиони денари, што е намалување за 66,17 отсто во однос на мај, годинава кога вкупниот промет изнесувал 1,1 милијарда денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Топ-пет акции на Македонската берза со најголем пораст и пад на вредноста

Странските инвеститори повеќе продаваат отколку што купуваат акции на Македонската берза

Детален преглед: Кои се десетте најтргувани акции на Македонската берза?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Народна банка ја олабави монетерната политикa: Основната каматна стапка намалена од 2,75 на 2,50 %

Редакција

Шеваљ Цеку поднесе оставка од Одборот на директори на ГТЦ

Редакција

„Скопски пазар“ ја „здрма“ берзата: Продадени акции за 1,5 милиони евра

Никола Осило