еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Дрисла“ го доби тендерот на општина Тетово за чистење и депонирање на отпад вреден 1,9 милиони евра

Општина Тетово по распишаниот тендер за чистење и депонирање на комуналниот отпад на локалитет с.Фалиште склучи договор со „Дрисла“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 117.264.546 денари или 1,9 милиони евра.

Фото: Дрисла

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата го менува законот за данок на добивка

Никола Осило

Идниот Трстена, малиот Бесир Алили ги разнежни твитерџиите: „Твојот успех е и наш успех!„

Редакција

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на „ГА-МА“ за набавка на авионски превоз вреден 32.500 евра

Никола Осило