еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Дрисла“ го доби тендерот за собирање 266.000 килограми медицински отпад од Клинички центар вреден 254.000 евра

Јавната установа од областа на здравството за потребите на јавните здравствени установи универзитетски клиники, завод и ургентен центар – Скопје (Клинички центар) по распишаниот тендер за собирање, транспорт и депонирање на медицински отпад склучи договор со „Дрисла“ ДОО Батинци, Студеничани.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 15.640.800 денари или околу 254.000 евра.

Фото: Дрисла

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Отровен воздух во Скопје: „Ако не сака Владата сами ќе го мериме загадувањето“

Никола Осило

Се најавува побрза достава и поголем праг за царинење на онлајн пратки

Никола Осило

Јавно обвинителство: Нема докази дека „Дрисла“ го загадува воздухот со незаконско согорување отпад

Редакција