еМагазин
Image default
Локално

Дрско разбојништво: Среде бел ден му ги зеле парите на плоштадот „Скендер бег“

На 12.04.2019 во 12,34 ч. Б.С (18) од Куманово, пријавил дека околу 11,50 ч. во близина на плоштад „Скендер бег“ две лица со закана му одзеле пари, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца тепале скопјанец кај плоштадот „Скендер бег“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дел од граѓаните на Велес принудени да седат дома бидејќи улиците се претворени во лизгалици

Никола Осило

Притвор за гевгеличанец кој силувал малолетничка

Редакција

Дежурни пунктови за деца во поликлиниките Бит Пазар, Јане Сандански и во Ѓорче Петров

Редакција