еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Дрво-пром“ го доби тендерот на Управниот суд за адаптација и реновирање вреден 840.000 евра

Управниот суд – Скопје по распишаниот тендер за набавка на работи за внатрешна адаптација со реновирање на постоен објект – зграда склучи договор со производно трговско друштво „Дрво-пром“ ДООЕЛ од село Мородвис, Зрновци.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 51.682.622 денари или околу 840.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ: Кочо Анѓушев преку „Брако“ доби уште еден тендер за медицинска опрема

Редакција

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството вработува 28 лица, плата до 31.323 денари

Никола Осило

(Галерија) Како изгледа: Отворена најголемата игротека под отворено небо во Скопје

Редакција