еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државниот инспекторат за транспорт вработува, плата од 25.002 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 4 државни службеници во Државниот инспекторат за транспорт.

Се бараат кандидати за следните работни места:

1. Советник – инспектор за патен сообраќај за град Скопје за плата од 25.002 денари

2. Советник – инспектор за патишта за град Скопје за плата од 25.002 денари

3. Советник – инспектор за патишта за град Битола, Демир Хисар и Ресен, за плата од 25.002 денари

4. Советник – сметководител, Одделение за финансиски прашања за плата од 25.002 денари

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Винаријата „Стоби“ на Минчо Јорданов го прослави десетиот роденден

Редакција

Како да се заштитите од топлотниот бран?

Редакција

(Фото) Цветен пазар за 8. Март е блокиран: Луѓе, не е крај на светот и утре може да купите цвеќе

Редакција