еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државниот просветен инспекторат вработува 16 лица, плата до 26.253 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 16 државни службеници во Државниот просветен инспекторат.

Во огласот се бараат советници-инспектори, референти, помлади соработници…

Платите во зависност од работното место се движат до 26.253 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жикол“ го доби тендерот за изградба на водоводни и канализациони линии во Битола вреден 707.000 евра

Редакција

Која e Рашела Мизрахи, која е предложена од ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за труд и социјална политика

Редакција

Се распаѓа железницата: Во прекин сообраќајот Велес-Гевгелија, попуштил мост

Никола Осило