еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државниот санитарен и здравствен инспекторат ќе се поднови со три моторни возила

Државниот санитарен и здравствен инспекторат Скопје распиша оглас за набавка на три нови моторни возила.

Проценетата вредност без ДДВ е 1.804.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бектеши: Не се вистинити наодите на Косово, подготвени сме за разговор со факти

Никола Осило

„Реплек“ оствари добивка од 85,3 милиони денари за девет месеци

Никола Осило

Општина Аеродром на изградба на паркови за миленичиња ќе потроши 1,2 милиони денари

Никола Осило