еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државниот санитарен и здравствен инспекторат вработува инспектори, плата до 20.979 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 6 државни службеници во Министерство за здравство – Државен санитарен и здравствен инспекторат.

Во огласот се бараат пет кандидати за помлади санитарно-здравствени инспектори и тоа за подрачните единици во Тетово, Гевгелија, Кисела Вода, Битола и Чаир, како и еден самостоен референт за прибирање податоци.

Платите во зависност од работното место се движат до 20.979 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Макрон со поддршка за почеток на преговори со Скопје и Тирана

Редакција

Европарламент: ЕУ да ја поправи стратегиската грешка и да почне преговори со Скопје и Тирана

Редакција

(Видео+фото) Претседателот Пендаровски неуморен: Си соши сако кај „Иска и Џељо“, па ја однесе Бети на концерт на Ерос Рамацоти

Никола Осило