еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државното правобранителство вработува шест лица, плата до 28.068 денари

Државно правобранителство на Република Северна Македонија распиша оглас за вработување на шест лица.

Се бараат кандидати за следниве работни места: раководител на одделение за матична евиденција за плата од 28.068 денари, соработник за информативен систем за апликативни и хардверски решенија и база на податоци плата за плата од 22.342 денари, помлад соработник за евиденција на вработени за плата од 20.849 денари, двајца помлад соработник за правни работи за плата од 20.849 денари и виш референт – архивар за плата од 14.876 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има само југо: Каков имот пријавил Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ

Редакција

Мотоциклист повреден во сообраќајка со возило на заменик-министерот за култура Владимир Лазовски

Никола Осило

(Видео) Англија вџашена по уривањето на хеликоптерот на сопственикот на ФК Лестер

Никола Осило