еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Дуна“ го доби тендерот на Владата за изнајмување на опрема за симултан превод вреден 59.000 евра

Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на услуги за изнајмување и ракување со опрема за симултан превод и аудио и видео поддршка на настани во внатрешен и надворешен простор склучи договор со друштвото за производство, трговија, инженеринг и услуги „Дуна“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.628.500 денари или околу 59.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Звучни имиња на бизнисмени, фирми и претпријатија на новата листа должници на УЈП

Никола Осило

Нов нацрт-закон: СЈО ќе може да го гони претседателот, министри, судии, амбасадори, градоначалници….

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени 12.365 акции од „Киро Дандаро“ за 10,6 милиони денари

Никола Осило