еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дурмо турс„ сам на себе си правел технички преглед: Лавина од реакции на социјалните мрежи

Сопственикот на туристичката агенција „Дурмо турс“, чиј автобус се преврте, а епилог на страшната несреќа беа 14 загинати и повеќе повредени патници, во интервју за телевизијата 24, потврди дека тој е сопственик и на станицата за технички преглед „АМЗ Гостивар“, каде автобусите биле технички прегледувани.

Информацијата предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Сопственикот на „Дурмо турс“ за несреќата за „Телевизија 24“ вели: Веројатно станува збор за здравствен проблем на возачот

Фото: Дурмо турс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Американскиот амбасадор Бејли и рускиот Баздникин заедно на прослава на компанијата ЕY

Редакција

По признанието на Богоевски: Оставка или амнестија на сите осудени за набавка на масло од канабис

Никола Осило

(Видео) Хаос во албанскиот парламент: Пратеник го „почести“ Еди Рама со јајца

Никола Осило