еМагазин
Image default
Бизнис

Душан Пецовски избран за нов член на Управниот одбор на Реплек

Душан Пецовски е избран за нов член на Управниот одбор (УО) на Реплек АД Скопје, информираат од компанијата преку Македонската берза.

Тој влегува во Управниот одбор по престанокот на мандатот на членот на УО, Душан Туџаров, кој почина.

Пецовски поседува 3.090 обични акции или 11,92% од вкупниот број на обични акции на компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Почина генералниот директор на Реплек, Душан Туџаров

„Реплек“ ќе дели дивиденда од 3.998 денари за акција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прилепски Мермерен комбинат оствари добивка од 134 милиони денари за три месеци

Ангеловска: Во буџетот растот на економијата во 2020 година проектиран на 3,8 отсто

Никола Осило

Градежниците очекуваат пораст на бројот на вработени

Редакција