еМагазин
Image default
Локално

Двајца Австралијци залутале во воената касарна во Петровец

На 21.08.2019 во 14.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец, Н.Ц.(35) и Б.А.А.(27), австралиски државјани, влегле во кругот на касарната, информира МВР.

Тие изјавиле дека залутале следејќи ги насоките од ГПС уредот, а имале намера да одат кон Меѓународниот аеродром „Скопје“. Лицата биле приведени во Полициското одделение Петровец за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен Германец кој „залутал“ во воената касарна во Петровец

Приведен Полјак кој фотографирал воени објекти на Криволак

Фото: ТАВ Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И тоа се случи: Влетале со автомобил во неготинскиот пазар и оштетиле тезги 

Редакција

Се судрија минибус и две возила кај Гостивар: Единаесет повредени

Никола Осило

Расветлена кражбата на парите за пензии за пробиштипските пензионери

Редакција