еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

Двајца Македонци вмешани во местење фудбалски натпревари пуштени на условна слобода

Агентот Дејан Сиљановски и Марија Богојевска, партнерка на агентoт Дејан Вељковиќ, се условно ослободени денеска во досието за наместени фудбалски натпревари, соопшти белгиското федерално обвинителство.

Сиљановски е ослободен по исплатена кауција, сумата за него не е позната. За кауцијата на неговиот колега, Карим Межати, исплатен е износ од 20 илјади евра, изјави неговиот адвокат, Свен Мари.

Богојевска е, исто така условно ослободена, таа од 30 октомври беше пуштена во домашен притвор со електронска алка. Богојевска е осомничена дека му помагала на Вељковиќ во перењето пари.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Белгија уапсен македонскиот фудбалски агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Муковски пред портите на Ватикан, време е за Кодот на Дичо Молерот“: Твитер за делегацијата која ќе патува во Рим во чест на св. Кирил

Редакција

(ВИДЕО) „Македонија“ ечеше во Струмица: Македонските ракометари ја победија Грција

Редакција

Пријави се на Виз Ер Скопски маратон! – најголемиот спортски настан ќе се одржи на 10 мај 2020

Редакција