еМагазин
Image default
Локално

Двајца малолетници од Скопје „си носеле“ ножеви, боксирач и марихуана

На 08.09.2019 во 01,00 часот во Полициската станица Бит Пазар приведени се двајца малолетници од Скопје, поради тоа што за време на акциската контрола на улица „Цветан Димов’’ при преглед од полициски службеници на мотоцикл со скопски регистарски ознаки, кај малолетниците се пронајдени марихуана, два ножа и „боксирач“, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И давале плата на докторка која „се заборавила“ на специјализација

Никола Осило

Кршел апарати во казино во Охрид и се степал со обезбедувањето

Никола Осило

Неексплодирана граната прoнајдена во село во тетовско

Никола Осило