еМагазин
Image default
Локално

Двајца охриѓани претепале брачен пар по вербална расправија за сообраќајка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информира МВР.

На 18.08.2019 во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, пријавените физички ги нападнале А.Д. и неговата сопруга, при што им нанеле тешки телесни повреди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривични пријави за тројца прилепчани кои претепале сограѓанин во кафана

Никола Осило

Несекојдневен случај: Приведени двајца актери бидејќи прекинале проба во театарот во Гостивар

Никола Осило

Тешко повреден охриѓанец откако паднал во провалија

Редакција