еМагазин
Image default
Локално

Двајца полицајци и еден возач повредени во судар меѓу полициска „Шкода“ и „Берлинго“

На 09.08.2019 во 00.30 час на раскрсницата на ул. “Интернационални бригади“ со ул. “Миодраг Илиќ“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода “, сопственост на МВР и патничко моторно возило „Берлинго“ со скопски регистарски ознаки управувано од А.С.(23) од Скопје, информира МВР.

Со телесни повреди се здобиле двајца полициски службеници и возачот А.С. кои биле пренесени во комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Исчезна маж кој боледува од Алцхајмерова болест

Никола Осило

Одличје Свети Никола од Општина Штип за Стојанче Ангелов, Штерјо Наков и Бранко Азески

Редакција

Несекојдневен обид за убиство во Скопје: Го намамил на состанок со девојка преку социјалните мрежи и го изрешетал

Никола Осило