еМагазин
Image default
Локално

Двајца штипјани тепале полицаец

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.Д.(38) и Ш.Н.(27), двајцата од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“, информира МВР.

На 28.12.2018 година околу 14.40 часот на улица „Сутјеска“ во Штип пријавените физички нападнале полициски службеник.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мечка и мали мечиња ги превртуваат контејнерите барајќи храна во Галичник

Никола Осило

Петмина повредени во судар меѓу автобус и товарно возило

Никола Осило

Сакала фалсификуванa банкнота од 500 евра да размени во менувачница

Никола Осило