еМагазин
Image default
Локално

Двајца скопјани физички се пресметале пред кафана поради меѓусебно нетрпение

На 06.10.2019 во 02.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 01.30 часот пред угостителски објект на ул.,,Благоја Стефковски’’, поради меѓусебно нетрпение, настанала физичка пресметка помеѓу Д.К.(41) од Скопје и А.Б.(59) од Скопје, информира МВР.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 6 и член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нечовечна измама: „Вработен“ во Центар за социјални работи му зел 11.000 денари за домашна нега

Никола Осило

Кавадарчанец со „Југо“ излетал во реката Луда Мара

Никола Осило

Го пронашле со убодна рана на улица во Скопје

Редакција