еМагазин
Image default
Локално

Двајца скопски разбојници нападнале жена-обезбедувач на маркет

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.А.(19) и Б.И.(17), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојничка кражба“, информира МВР.

На 11.04.2018 година околу 13.00 часот во маркет во трговски центар во Скопје пријавените одзеле повеќе предмети, а при обид да побегнат физички нападнале жена вработена како обезбедување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тешко повреден велосипедист по удар од „Форд Фокус“

Никола Осило

Скопјанец и жител на Градско се „расправеле“ со шипка и пиштол кај Росоман

Тетовчанец со нож шест пати ја прободел партнерката

Никола Осило