еМагазин
Image default
Локално

Две бугарки „оперирале“ на „Партизанска“

На 06.01.2019 година во 11,30 часот во Скопје на булеварот „Партизански одреди“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “кражба“ по чл.235 од КЗ на РМ, приведени биле А.М.Д.(32) и Е.С.К.(28), двете од Р.Бугарија, информира МВР.

Лицата биле задржани во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведени петмина полициски службеници од ГП Богородица, осомничени за земање мито

Редакција

Небезбедна за пиење водата од јавната чешма во село Драчево

Редакција

Лекарка од Итна помош нападната при интервенција во ноќен клуб во Битола

Редакција