еМагазин
Image default
Локално

Две гранати од Првата светска војна пронајдени при ископ на темели за куќа

На 16.04.2019 година во 11.02 часот во СВР Битола, З.П. од село Могила пријавил дека при ископ на темели за куќа во с.Могила биле пронајдени две гранати калибар 60мм и калибар 75мм од Првата Светска војна, информира МВР.

Од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување гранатите се подигнати за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детето од Прилеп кое исчезна во Тетово најдено во Скопје

Редакција

Од утре намалени цени на ски-билетите на Попова Шапка

Никола Осило

На нива со пченка во Слатино засадил 50 стебла марихуана

Никола Осило