еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

Советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини се најде во фокусот на јавноста откако пред неколку дена отвори пицерија во заштитетна зона од УНЕСКО во Охрид, и покрај тоа што истата е дивоградба.

Пицеријата е ситница во однос на имотот кој го пријавил во анкетниот лист кој го доставил до Државната комисија за спречување на корупција кога станал советник.

еМагазин го разгледа истиот.

Каков имот пријавил?

Според неговиот анкетен лист на свое име пријавил две куќи во Охрид и стан во Струга.

Пријавил и други три недвижни, но не навел за што се работи.

Вози три автомобил, ВВ Голф, Порше и Ауди А8, а пријавил и 5 камиони и 10 багери.

Земјиште пак има на неколку локации.

Целиот негов анкетен лист, кој е поприлично долг ОВДЕ.

Се што пријавил е стекнато со договор за купопродажба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Струшкиот градоначалник отворил дивоградба. Требаше и од УНЕСКО преставник да викнат, грешка во протокол“: Твитер реакции

“Охриѓани багер дан требит?“: Охрид, УНЕСКО и дивоградбите топ тема на Твитер

Фото: Фејсбук/Усеини

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Во Штип направена шопска салата за светски рекорд: Tешка е над 300 килограми

Редакција

Адвокатот Тортевски: Помилувањата и амнестиите им даде ветер во едра на криминалците

Редакција

Прва парада на гордоста на 29 јуни во Скопје

Никола Осило