еМагазин
Image default
Локално

Две мајки во ист ден пријавиле напад врз деца во центарот на Скопје

На 18.04.2019 година во 21.40 часот во Полициската станица Центар, М.А.М.(38) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18.20 часот на плоштад „Македонија“ нејзиниот 13 – годишен син, кој бил со своите брат и сестра, бил физички нападнат од две непознати лица, информира МВР.

Истиот ден во 20.30 часот во СВР Скопје, А.Д.(34) од Скопје пријавила дека околу 13.30 часот на улица „Димитрија Чуповски“ нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку други малолетници.

Се работи на расчистување на случаите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пожар „изеде“ неколку објекти во Старата битолска чаршија

Никола Осило

Се запали „Јагуар“ кај Блаце

Никола Осило

Охриѓанец и удрил секирата на Галичица: Опустошил шума