еМагазин
Image default
Балкан

Двете хоспитализирани момчиња во Хрватска не се заразени од коронавирус

Здравствените власти во Хрватска потврдија дека двете хоспитализирани момчиња во Винковац не се заразени од коронавирус.

Лекарите од болницата и вчера изјавија дека е голема веројатноста тие да не се заразени, но мерките беа преземени превентивно.

Едно од момчињата било со зголемена телесна температура, а другиот имал проблеми со респираторниот систем. И двајцата се вратиле од работа од Кина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сомнеж за коронавирус во Хрватска: Хоспитализирани две момчиња кои се вратиле од работа од Кина

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Бојко Борисов го објави возниот парк на бугарските богаташи

Редакција

„За да се спречи предавство на Македонија“: На 20 јануари протест во Атина против Договорот од Преспа

Редакција

„Драма“ во Грција: Можно ново гласање за недоверба на Владата на Ципрас и одлагање на гласањето за Договорот од Преспа

Редакција