еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Eдно лице загина во сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Синоќа во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен загина едно лице.

Според моменталните информации сообраќајката се случила кај селото Куратица, откако мотоциклист се судрил со автобус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

23-годишно момче загина во сообраќајката на патот Охрид-Ресен

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Притвореник предизвикал пожар во ќелија во затворот во Битола, на чувари им била пружена медицинска помош

Редакција

Маж утрово се фрли во Вардар, лошите временски услови ја прекинаа потрагата

Редакција

Тодор Анѓушев: Потребно е да се градат разновидни обновливи извори на енергија

Редакција