еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе има ли нови „бомби„?

Не е прв пат да излезат нови прислушувани разговори, или т.н. бомби, откако фајловите со (нелегално) прислушуваните разговори, поранешната опозиција ги предаде на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Така, да, нема да биде никакво изненадување и во иднина да слушаме нови и нови прислушувани разговори, од проста причина што никој точно не знае кој се во државава, но и надвор поседува вакви материјали.

Јавна тајна е дека пред извесен период истите можеа да се најдат дури и на Бит пазар во Скопје, а дел од прислушуваните разговори од последното масовно прислушување на македонските граѓани завршија и на Косово и Бог знае каде.

Институциите не открија кој објавуваше „бомби„, откако материјалите завршија во СЈО, а истите се уште можат да се најдат на интернет.

Останува сега да видиме што ќе откријат за последните објавени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(АУДИО) На You tube има уште две нови „бомби„

(АУДИО) „Експлодирааа“ нови „бомби“ со Црвенковски, Спасовски, Фрчковски, Јанкулоска…

Некои чудни „бомби“ на два дена пред избори: Кој е Илија Громовник?

„Бомбите“ ќе пукаат по потреба: Кој се ги поседува освен СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски сеир: Твитер и Фејсбук зовреа по пресудата за Никола Груевски

Никола Осило

„Тежок“ тендер: „Никоб“ за три милиони евра ќе ги обезбедува објектите на државната управа

Никола Осило

Регистрирани 21 нов случај на заболени од корона вирусот, најмногу во Скопје

Редакција