еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ќе има ли среќа како технички премиер: Паричката паднала кај Спасовски

Паричката за Бадник во семејството на техничкиот премиер Оливер Спасовски се паднала кај него.

„Прв пат после многу години се падна кај мене“, одговори Спасовски на прашањето кај кого се паднала паричката.

Честитајќи им Божиќ, на граѓаните што слават, тој рече дека овој празник е на храбри одлуки, на активности на дело, и што е тоа што можеме да го направиме за себе и за нашата држава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паричката кај претседателот Стево Пендаровски: „Не беше наместено“

(Видео) Кој е Спасовски приватно: Лесно избувлив, но истраен

ПОРТРЕТ: Оливер Спасовски, од адвокатски приправник до технички премиер

Фото: Фејсбук/Спасовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Директорот на болницата „Плодност“ од Битола, д-р Таше Трпчевски повика на помасовно тестирање за коронавирусот

Редакција

Каков имот пријавил Сашо Коруновски, ректорот на Универзитетот „Св. Климент Охридски“- Битола

Редакција

Владата воведува даночни ослободувања за спортски федерации, клубови и активни спортисти

Никола Осило