еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе се дели „спорниот“ имот меѓу Поштата и Телеком

Владата на една од последните седници ја разгледала информацијата за поделба на имотот на поранешна „ПТТ на Македонија“ помеѓу „Пошта на Северна Македонија“ и „Македонски Телеком“.

Владата ја усвоила информацијата и го задолжила Бирото за судски вештачења, без надомест, да направи процена на пазарната вредност на заедничките објекти на „Пошта на Северна Македонија“ и „Македонски Телеком“ АД со нерешен имотно правен статус.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој каде се враќа: Лиле Стефанова во Обвинителството во Радовиш, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска во скопското

Редакција

Заев почна да го користи името Република Северна Македонија

Редакција

Каков имот поседува Петар Атанасов, кандидат за нов заменик-министер за образование?

Никола Осило